Oferta edukacyjna

Oferta Edukacyjna 2023 - plakat

Oferta edukacyjna ZOO Lubin na rok szkolny 2023/2024

Drodzy nauczyciele!
Serdecznie zapraszamy do korzystania z oferty edukacyjnej ZOO Lubin w nowym roku szkolnym 2023/2024. Poniżej przedstawiamy tegoroczne propozycje zajęć edukacyjnych. Stopień trudności poszczególnych zajęć dostosowany jest do grupy wiekowej uczniów (m.in. nabytych umiejętności oraz zaawansowania wiedzy przyrodniczej)!
Do zobaczenia w ZOO!

WAŻNE INFORMACJE

 • Zajęcia zawarte w ofercie edukacyjnej trwają najczęściej 1 godzinę zegarową.
 • Czas ten może ulec zmianie, w zależności od tematu oraz zaangażowania grupy.
 • Pracownicy ZOO Lubin odpowiedzialni są jedynie za realizację tematu zajęć, natomiast za bezpieczeństwo grupy odpowiedzialny pozostaje nauczyciel, tak więc w celach wychowawczych obecność nauczyciela lub opiekuna jest obowiązkowa.
 • Zgłoszenia na zajęcia edukacyjne przyjmowane są wyłącznie drogą telefoniczną.
 • W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat oferty edukacyjnej oraz zapisów prosimy o kontakt telefoniczny, tel.: 734 170 991

PRZEDSZKOLA I SZKOŁY PODSTAWOWE

 1. Co piszczy w puszczy?
  Widzieliście kiedyś żubra? A może słyszeliście jego chruczenie? Podczas spotkania poznacie największego europejskiego ssaka z bliska, a także zagrożenia dla jego funkcjonowania w przyrodzie. Temat realizowany w oparciu o Ścieżkę edukacyjno-turystyczną „Fauna Polski”.
 2. Ence pence, czyje to ręce?
  Czy ręka różni się od kończyny? Noga od odnóża? Tego dowiecie się podczas tej pogadanki. Poznacie również modyfikacje kończyn w świecie zwierząt.
 3. Jak ptak, czyli jak?
  Chcielibyście latać wysoko jak ptak? Czy człowiek w ogóle mógłby latać bez skrzydeł? Na te pytania odpowiemy w trakcie spotkania o cechach przystosowawczych ptaków do ich środowiska życia
 4. Dinorekordziści
  Zastanawialiście się kiedyś który z dinozaurów był naj? Największy, najcięższy, najszybszy? Czy można wskazać jednego dinozaura, który wygrywa z innymi w każdej kategorii? Na te i inne dinopytania odpowiemy podczas wykładu o wymarłych mezozoicznych zwierzętach.
 5. Jajowate jajo
  Co było pierwsze: jajo czy kura? A co z innymi zwierzętami znoszącymi jaja? Podczas spotkania dowiecie się, które zwierzęta wykluwają się z jaj i czy wszystkie jaja są do siebie podobne.
 6. Slowfoodowy świat ptaków
  Czy ptaki są na diecie? Czy można je dokarmiać? Jeśli tak, to czym? Tego wszystkiego dowiecie się podczas zajęć, a na dokładkę porozmawiamy o zimowym, prawidłowym dokarmianiu ptaków przez ludzi.
 7. Skąd się bierze miód?
  Zastanawialiście się kiedyś dla kogo pszczoły robią miód? Czy inne owady też produkują miodek? O tym porozmawiamy podczas zajęć, które mają na celu podnosić świadomość ekologiczną uczestników.

Spotkania odbywają się w sali audiowizualnej Inkubatora Przedsiębiorczości na terenie Ogrodu Zoologicznego w Lubinie i mają formę wykładu/pogadanki, które budzą u dzieci ciekawość przyrodniczą oraz kształtują postawy prawidłowej i aktywnej pomocy zwierzętom.

SZKOŁY PONADPODSTAWOWE

Tematyka zajęć ustalana indywidualnie po wcześniejszej konsultacji telefonicznej.